تبلیغات
ایران بارسا
رکورد ها // 05:52 ب.ظ - پنجشنبه 21 فروردین 1393

حقایق و رکوردهای جالب پس از دیدار برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

 سایت یوفا اقدام به انتشار آمار و ارقامی جالب پس از پایان مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا نموده است. آمار مذکور تنها مختص به مسابقات با نام لیگ قهرمانان اروپا می باشد که فصل 93-1992 اولین فصل برگزاری مسابقات با این نام می باشد.


 شکست 3-1 منچستر یونایتد در مقابل بایرن مونیخ، 200مین بازی تیم های انگلیسی در لیگ قهرمانان اروپا از مرحله گروهی تا فینال بود.

- حذف پاریسن ژرمن در برابر چلسی، موجب شد تا این تیم برای دومین فصل متوالی در مرحله یک چهارم نهایی با قانون گل زده در خانه حریف از دور مسابقات حذف شود. این تیم پاریسی فصل گذشته نیز در این مرحله توسط بارسلونا حذف شد. پیش از این تنها منچستر یونایتد دو بار در مرحله یک چهارم نهایی با قانون گل زده در خانه حریف از دور مسابقات حذف شدند. شیاطین سرخ در فصل 98-1997 توسط موناکو و در فصل 10-2009 توسط بایرن مونیخ با قانون گل زده در خانه حریف از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماندند.

- چلسی به اولین باشگاهی در 6 سال گذشته بدل شد که پس از شکست در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، در دیدار برگشت مجوز صعود را کسب کرده است. آخرین بار نیز خود چلسی موفق شده بود شکست دیدار رفت مقابل فنرباحچه در فصل 08-2007 را با پیروزی جبران نمایند.

- این دومین باری بود که چلسی شکست 3-1 در بازی رفت را جبران می نماید. آن ها در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 12-2011 موفق شدند ناپولی را در دیدار برگشت 4-1 شکست دهند. تنها یک باشگاه دیگر در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا موفق شده پس از شکست 3-1 در دیدار رفت، در دیدار برگشت مجوز صعود را کسب نماید. بارسلونا در فصل 2000-1999 موفق شد در دیدار برگشت با نتیجه 5-1 پیروز میدان شود.

- اتلتیکو مادرید به سومین باشگاه اسپانیایی بدل شد که موفق به حذف بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا می شود. پیش از این والنسیا در فصل 2000-1999 و رئال مادرید در فصل 02-2001 بارسلونا را از مسابقات حذف کردند. هر دوی آن مسابقات در مرحله نیمه نهایی بود. بارسلونا نیز تنها یک بار موفق به حذف تیم های اسپانیایی شده است. این تیم در نیمه نهایی فصل 11-2010 موفق به حذف رئال مادرید شد.

- اتلتیکو مادرید برای اولین بار مجوز حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد و به 27مین باشگاهی بدل شد که راهی این مرحله شده است. از 11 باشگاه دیگری که تنها یک بار راهی نیمه نهایی شده اند، تنها بایر لورکوزن در فصل 02-2001 موفق به حضور در فینال مسابقات شد.

- رئال مادرید برای 9مین بار راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد و این یکی کمتر از رکورد بارسلونا می باشد. رئال مادرید اکنون برای 4مین فصل متوالی راهی مرحله نیمه نهایی شده است.

- این اولین باری از سال 2007 می باشد که بارسلونا موفق به حضور در جمع 4 تیم برتر مسابقات نشده است. شکست آن ها مقابل اتلتیکو مادرید موجب شد که به رکورد 6 حضور متوالی بارسا در مرحله نیمه نهایی خاتمه داده شود.

- برای چهارمین سال متوالی، دو تیم از کشور اسپانیا موفق به حضور در مرحله نیمه نهایی شدند و این هشتمین باری است که چنین اتفاقی رخ می دهد. این اولین باری است که یک کشور بیش از سه فصل متوالی دو تیم خود را در مرحله نیمه نهایی مسابقات می بیند.

- حضور رئال مادرید و اتلتیکو مادرید بدین معناست که تیم های اسپانیایی برای 24 بار موفق به حضور در مرحله نیمه نهایی شده اند. باشگاه های کشور انگلیس با 20 بار حضور در این مرحله در رتبه بعدی قرار دارند. نمایندگان کشورهای ایتالیا و آلمان نیز با 13 حضور در این مرحله در جایگاه بعدی قرار گرفته اند.

- با حذف بارسلونا و منچستر یونایتد، رائول گونزالس با 142 بازی در لیگ قهرمانان، برای یک فصل دیگر رکورد خود را تمدید کرد. رایان گیگز 40 ساله در دیدار مقابل بایرن مونیخ غایب بود و آخرین فرصتش برای برابری با رکورد رائول گونزالس را از دست داد. ژاوی نیز برای 141مین بار به میدان رفت و به احتمال فراوان فصل آینده رکورد را به نام خود ثبت خواهد کرد.

- این سومین باری است که دو تیم از یک شهر در مرحله نیمه نهایی حاضر می شوند. آث میلان و اینتر میلان از شهر میلان در سال 2003 و آرسنال و چلسی از شهر لندن در سال 2009 در مرحله نیمه نهایی حضور داشتند.برچسب ها : بارسا , بارسلونا , رئال مادرید , بایرن مونیخ , لیگ قهرمانان اروپا ,
دنبالک ها : طرفداری ,

آخرین مطالب
» ژاوی: تنها حسرت دوران ورزشی من این است که هیچوقت در کنار اسکولز بازی نکردم ( پنجشنبه 16 مرداد 1393 )
» کلودیو براوو: می خواهیم تصمیم گیری برای انریکه را سخت کنیم ( پنجشنبه 16 مرداد 1393 )
» بارسلونا 0 - 1 ناپولی؛ شلیک دیر هنگام زمایلی و اولین شکست شاگردان انریکه ( پنجشنبه 16 مرداد 1393 )
» جوردی آلبا: نیمار بازیکن مهمی برای بارسلونا است؛ لوئیز انریکه مانند زمان بازیگری اش به همه انگیزه می دهد ( پنجشنبه 16 مرداد 1393 )
» هیگواین: هر بازیکنی دوست دارد کنار مسی بازی کند اما نمی خواهم از ناپولی جدا شوم ( چهارشنبه 15 مرداد 1393 )
» کاریکاتور روز؛ خداحافظ ژاوی ( چهارشنبه 15 مرداد 1393 )
» رادیو کاتالونیا: توافق بارسا و رم برای انتقال مهدی بن عطیه با مبلغ 37 میلیون یورو ( چهارشنبه 15 مرداد 1393 )
» لیونل مسی: همیشه اتهام کم کاری ناراحتم کرده است؛ برای شادی مردم کشورم، تمام رکوردها را جابجا خواهم کرد ( سه شنبه 13 خرداد 1393 )
» موندو دپورتیوو گزارش داد؛ قیمت فابرگاس 36 میلیون یورو است ( سه شنبه 13 خرداد 1393 )
» پیشنهاد اولیه یوونتوس برای سانچز رد شد ( دوشنبه 12 خرداد 1393 )
» اخبار کوتاه نقل و انتقالات؛ سیتی قصد فروش آگوئرو را ندارد؛ تصمیم قطعی سسک فابرگاس برای خروج از نیوکمپ ( دوشنبه 12 خرداد 1393 )
» داوید ویا راهی باشگاه نیویورک سیتی در لیگ حرفه‌ای آمریکا شد ( یکشنبه 11 خرداد 1393 )
» بارسلونا برای خرید کوکه، مارکینیوش و یورنته قصد فروش سسک، سانچز و آلوز را دارد ( دوشنبه 5 خرداد 1393 )
» نیمار: مسی همیشه برای ما یک راه حل بوده است، نه مشکل؛ دوست دارم آرژانتین به فینال برسد و مغلوب برزیل شود! ( دوشنبه 5 خرداد 1393 )
» ترشتگن: در آمادگی کامل به سر می برم؛ برای موفقیت بارسا تمام تلاشم را به کار خواهم برد ( دوشنبه 5 خرداد 1393 )